пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów wyraźnie nie podkreśli krawędzi trawy albo kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.

Niezmiernie wysokie, bo prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do przejścia, a w razie potrzeby zacienia pobliskie budynki i ulice. Żeby otworzyć taki plot rośliny zasadzamy wokół granic posiadłości. Jeżeli mamy dużo miejsca, w największym stopniu „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo daje orzechy. Jeśli pragniemy by nasze żywe plot było niezmiernie rosłe a przy okazji wąskie to w zacienionym miejscu można je uformować z limaku powszechnego, grabu pospolitego a także klonu. Należy pamiętać jednak, że gdy rośliny nas przewyższa, ich redukowanie będzie bardzo utrudnione.

Nic dobrze nie podkreśli projektu trawy względnie kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie zarówno trawnik, jak i rośliny kwiatowe czasami nie potrafią satysfakcjonująco rosnąc w określonych grządkach, niewysokie krzewy umieją utrzymać kwieciste bogactwo w ryzach lub zastawią gołe placki ziemi. Porządnie ukształtowany miniaturowy żywopłot już sam zresztą robi za ozdobę ogrodu. Na zielone ogrodzenia przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, których się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w mrocznych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je zgrabne jabłuszka, które wolno wykorzystać na konfitury.

Niskie względnie wybujałe roślinne ploty wolno pozyskać z krzewów iglastych.

Niestety, drzewa z tej grupy często są znacznie droższe aniżeli gatunki liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje miejsce zacienione cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta oraz trzeba go obcinać, ale jego kategorię Cis można odłożyć bez pomocy.Będzie ekspresowo rósł tudzież uchowa filarowy zarys.

Jeśliby wasz zaułek jest nader ciemny, wskazane jest aby zielony plot rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektóre z cienioznośnych typów maja formy o złotawych czy tez pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr pospolity Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne barwy są w najwyższym stopniu wyraźne w słońcu, aliści nawet w śladu listowie zostają wystarczająco jasne, nieomalże oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий